Gdzie kupić ?

Gdzie i w jaki sposób zaopatrzyć się w tabletki poronne?

Tabletki poronne to rozwiązanie, które powstało z myślą o kobietach, które podjęły decyzję o przerwaniu trwającej, niechcianej, ciąży. Ich największą zaletą jest wysoka, wynosząca blisko 99% skuteczność, bezpieczeństwo oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu w warunkach domowych. Każda kobieta decydująca się na aborcję farmakologiczną powinna pamiętać o tym, że na powodzenie zabiegu wpływa jakość użytych leków.

Mifepristone i Misoprostol są wpisane na listę kluczowych leków Światowej Organizacji Zdrowia. By zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy zamówić leki z wiarygodnego źródła.

Co robić, jeśli kobiecie zdarzy się „wpadka” i zajdzie w niechcianą ciążę?

Polskie prawo nie daje kobietom wyboru, jeżeli dojdzie do nieplanowanego zapłodnienia, większość z nich nie może liczyć na pomoc lekarza. Kobiety nie mają dostępu do tabletek poronnych, które od lat są powszechnie rekomendowane przez środowisko medyczne na całym świecie. Wiele kobiet zaczyna działać na własną rękę, stosując przestarzałe, niebezpieczne metody wywołujące poronienie, których skutki często są niebezpieczne i nieodwracalne.

Rozpowszechnianie wiedzy z zakresu aborcji farmakologicznej, mówienie o niej w sposób otwarty bez tabu, bez przekłamań, bez strachu, zainteresowanie problemami kobiet, które zaszły w nieplanowaną ciążę w Polsce nie było, nie jest i nie zanosi się na to, że będzie przedmiotem zainteresowania decydujących o zmianach ośrodków wpływu. Wciąż zaostrzające się przepisy prawne, asekuracyjne nastawienie lekarzy, zacofane podejście społeczeństwa jest tym, co różnicuje Polskę na tle innych, rozwijających się krajów na świecie.

Niestety w Polsce słowo “aborcja” od lat jest kojarzone bardzo negatywnie. Zmieniające się rządy narzucając swoją wolę, nie dają kobietom wyboru. Wszystkie te elementy dyskryminują polskie kobiety, które zderzając się z ograniczeniami nie do końca wiedzą jak poruszać się w wątku aborcji farmakologicznej i w jaki sposób dotrzeć do właściwych leków. Na szczęście mogą liczyć na pomoc wielu Organizacji wspierających prawa kobiet. Wśród nich są również i takie które, jak
Girlinneed wsparcia udzielają nie tylko polskim kobietom. Na ich korzyść przemawiają konkretne liczby, opinie zadowolonych kobiet, które dzisiaj już nie myślą o swoim problemie,wspierający ich działalność specjaliści, czy wieloletnie doświadczenie. Takie dane są gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa zabiegów.

Jak wynika ze statystyk tabletki poronne Mifepristone i Misoprostol gwarantują powodzenie w przerywaniu ciąży w 99% przypadkach pod warunkiem, że są nabywane tylko i wyłącznie z pewnego źródła. W większości krajów Unii Europejskiej, w których aborcja jest zabiegiem legalnym, leki można kupić w aptece albo w drogerii. W Polsce trzeba dotrzeć do wiarygodnego dostawcy, oferującego oryginalne, bezpieczne tabletki poronne. W większości przypadków poszukiwania zawężają się do zakupów w internecie.

Osiągnięcia nowoczesnej farmakologii aborcyjnej — prawda i mity

Kobiety, które poszukują alternatywy dla inwazyjnych metod usuwania ciąży, często trafiają na hasła – aborcja farmakologiczna w domu, zestaw tabletek poronnych do zastosowania bez wsparcia medycznego, samodzielne usunięcie ciąży bez udziału lekarza. Nie do końca wiedzą ile jest w nich prawdy. Prawdą jest, że kobieta mieszkająca w Polsce, która zaszła w niechcianą ciążę ma trzy możliwości działania.

Pierwszą z nich, dość długo najpopularniejszą jest poddanie się zabiegowi mechanicznego usunięcia ciąży w tak zwanym podziemiu aborcyjnym. Metoda ta jest nielegalna często wykonywana przez nieuprawnione osoby, nie tylko droga, ale i niebezpieczna dla zdrowia i życia.

Druga możliwość to wyjazd za granicę, do kliniki w kraju, w którym operacyjny zabieg jest legalny. Rozwiązanie jest kosztowne i bardzo czasochłonne.

Trzecim rozwiązaniem, coraz bardziej powszechnym i najbezpieczniejszym jest metoda aborcji farmakologicznej bazująca na zastosowaniu tabletek poronnych.

Zabieg, przeprowadzany w warunkach domowych jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiednich leków, które otrzymuje się przez zagraniczne serwisy internetowe. Pozwala wywołać poronienie w domu bez ingerencji chirurgicznej, bez konieczności wyjazdów, bez ryzyka, bez dodatkowych zagrożeń. Między innymi z tych powodów z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Niestety z uwagi na bardzo surowe obwarowania prawne i negatywne nastawienie władz i kościoła wokół tej metody wciąż krąży wiele przekłamań i niezgodnych z prawdą informacji celowo rozprzestrzenianych nie tylko w środowisku internetowym.

Aborcja farmakologiczna z wykorzystaniem Mifepristone i Mizoprostolu jest najbezpieczniejszą metodą usuwania niechcianej ciąży do 9 tygodnia. Leki uzyskały rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Mifepristone zawiera substancje czynne zapobiegające produkcji hormonu progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży w narządach rodnych kobiety. Po przyjęciu środka zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy, w związku z czym ciąża przestaje się rozwijać. Z kolei Misoprostol należący do grupy syntetycznych analogów prostaglandyny E1, prowokuje bardzo silną akcję skurczową mięśniówki macicy. Po zażyciu leku dochodzi do przerwania implantacji zarodka w śluzówce macicy oraz jego wydalenie na zewnątrz.

W celu wywołania efektu poronnego kobieta powinna zażyć 1 tabletkę Mifepristone oraz 12 tabletek Misoprostolu przyjętych w 2 dawkach po 6 tabletek.

O ile Mifepristone nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, tak po zażyciu pierwszej dawki Misoprostolu kobieta powinna spodziewać się silnych skurczów macicy. Objawom tym najczęściej towarzyszy dość intensywny ból podbrzusza oraz krwawienie. Jeśli zabieg farmakologicznego przerwania ciąży przeprowadzany jest na wczesnym etapie ciąży (5 – 6 tydzień) wydalana z dróg rodnych kobiety tkanka ciążowa nie będzie zauważalna. Dla ciąży bardziej rozwiniętych (7 – 9 tygodniowej) z kolei zarodek może być dostrzegalny. Towarzyszące zabiegowi krwawienie jest najczęściej bardziej obfite i bardziej bolesne niż miesiączka.

Wśród zaleceń po-zabiegowych wskazuje się konieczność wykonania testu ciążowego potwierdzonego badaniem USG. Badania należy przeprowadzić nie wcześniej niż ok. 3 tygodni od przyjęcia ostatniej dawki tabletek poronnych. Wszystko po to, aby potwierdzić skuteczności zabiegu.

Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, poszukując tabletek poronnych w internecie

W Polsce tabletki poronne w większości przypadków można znaleźć w sieci, wpisując w wyszukiwarce hasło tabletki poronne kupię lub inne podobne. Internet daje ogromne możliwości dotarcia do niezliczonej ilości dostawców, a z drugiej strony stwarza jeszcze większą ilość okazji dla oszustów.

Pamiętajmy, że dystrybutorzy leków nie są przez nikogo weryfikowani. To stwarza pewne zagrożenia, których konsekwencje ponoszą kobiety poszukujące wsparcia i pomocy. Sytuacje stresowe, rozchwianie emocjonalne powoduje, że nie zawsze myślą racjonalnie, z pełnym zaufaniem liczą na uczciwość sprzedawców, a tego z góry nie można zakładać. Intencje sprzedawców w sieci są różne. Nie można ich z góry przewidzieć. Z tego powodu przy wyborze odpowiedniego sprzedawcy zawsze należy kierować się logiką.

Są pewne sytuacje, które powinny wzbudzać czujność, na które poszukująca bezpiecznego rozwiązania problemu, często zrozpaczona kobieta powinna bezwzględnie zwrócić uwagę. W końcu chodzi nie tylko o rozwiązanie problemu, ale przede wszystkim o jej zdrowie, o bezpieczeństwo, o czas i pieniądze.

Zestaw tabletek poronnych Mifepristone i Misoprostol – cena

Oryginalny, pełnowartościowy zestaw poronny składa się z jednej tabletki Mifepristone oraz 12 tabletek Misoprostolu. Koszt zestawu łącznie z kosztami wysyłki powinien zamknąć się w kwocie około 450 zł. Zdecydowanie odradzamy inne rozwiązania, w których dystrybutorzy proponują użycie dziewięciu tabletek Misoprostolu lub Mifeprostone w połączeniu z Arthrotecem lub Cytotecem. Są to zamienniki, które diametralnie zmniejszają skuteczność zabiegu, narażając kobietę na dodatkowe koszty i stres związany z niepowodzeniem zabiegu.

Na cenę w przeważającej części wpływa koszt zakupu samego Mifepristone. Zakup leku jest dość kosztowny głównie ze względu na jego dostępność. Jest to jednak substancja, która odgrywa bardzo istotną rolę podczas całego zabiegu aborcji farmakologicznej, dzięki któremu skuteczność aborcji wzrasta nawet do 99%. Na cenę wpływa również sterylność leków, cel stosowania, oraz fakt, iż zabieg wykonujemy najczęściej tylko raz w życiu. Nieuczciwi sprzedawcy, którzy udostępniają swoje usługi w świecie internetowym oferują sam Misoprostol wychwalając jego niezwykłe właściwości nie zmieniając przy tym jego ceny.

Inną grupą oszustów są ci, którzy oferują zestaw w podejrzanie niskich cenach. Dlaczego się tak dzieje? Najczęściej nie mają oni dostępu do głównego leku poronnego, sprzedają niepełny zestaw pod hasłem – kompletny lub udostępniając leki niewiadomego pochodzenia z nielegalnych, niezweryfikowanych medycznie źródeł, albo – co gorsza – pobierają opłatę za produkt, którego w ogóle nie wysyłają.

Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia najbezpieczniejszą dla zdrowia i życia metodą farmakologicznego usuwania ciąży jest kombinacja leków Misoprostolu i Mifepristone.

By oszczędzić sobie niepotrzebnych, negatywnych emocji, konieczności powtarzania zabiegu, a tym samym przedłużania w czasie niepożądanego przez kobietę stanu, warto brać pod uwagę zaopatrzenie się w kompletny, oryginalny zastaw tabletek poronnych.

Zweryfikowane źródło dostawy

Jeśli kobieta nie może liczyć na leki przepisane przez lekarza, może szukać ich na własną rękę w internecie, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę np: tabletki poronne sklep. Leki płyną do Polski różnymi kanałami. Transakcje zwykle odbywają się na stronie międzynarodowych organizacji, które popierają prawo kobiet do aborcji, a ich działalność jest zarejestrowana w krajach, w których aborcja jest dozwolona. Tak też jest w przypadku naszej organizacji.

Takie zakupy nie niosą dla polskich kobiet żadnych konsekwencji prawnych. Prosta instrukcja zabiegów powoduje, że mogą być przeprowadzane samodzielnie, bez udziału lekarza. W trosce o bezpieczeństwo warto zwrócić uwagę na to, z jakiej strony leki są pozyskiwane. Nie powinno na niej zabraknąć opinii i komentarzy lekarzy specjalistów, specjalistycznej wiedzy o samym zabiegu, jak i informacji pozwalających przygotować się do niego.

Warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które jednoznacznie wskazują na nieuczciwość sprzedawców.

Termin i sposób płatności – jakakolwiek inna forma zapłata poza tą realizowaną z chwilą odbioru towaru, która dodatkowo pozwala nam naocznie zweryfikować produkt, jest podejrzana i może wskazywać na to, że towar jest niepełnowartościowy lub nie zostanie w ogóle wysłany.

Strona internetowa dostawcy tabletek poronnych – jeśli brak na niej podstawowych informacji i nie jest rozbudowana, sprzedający z pewnością nie jest profesjonalistą, którego celem działalności i misją jest chęć niesienia pomocy. Jeśli organizacja nie inwestuje w edukację swoich potencjalnych odbiorców, nie udostępnia na stronie specjalistycznej wiedzy, którą w sposób powszechny się dzieli, realizuje inne cele – najczęściej czysto zarobkowe.

Kontakt – jeśli od samego początku kontakt z dostawcą jest ograniczony albo nie ma go wcale, a wskazana forma ogranicza się np. tylko do e-maili, warto przemyśleć czy takie rozwiązanie zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w sytuacji najważniejszej – tj. przygotowania do zabiegu, samego zabiegu, kiedy najbardziej może być potrzebne wsparcie specjalisty.

Działanie zgodne z prawem

Nikt nie może zabronić kobietom poszukiwania wiedzy i rozmów na temat aborcji. Tak samo jest z zabiegiem przeprowadzanym w warunkach domowych z wykorzystaniem tabletek poronnych. W świetle ustawy prawo farmaceutyczne zabronione jest wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego, przez osobę, która nie posiada zezwolenia na dopuszczenie go do obrotu. Samo nabycie leków poronnych nie jest zabronione. To oznacza, że prawo farmaceutyczne zezwala na zamawianie leków pochodzących z innych krajów pod warunkiem, że będą wykorzystane na własny użytek.

Jeśli kupujemy leki nie po to, aby nimi handlować, ani też nie podajemy, czy nie zamierzamy podać ich innej osobie, nie niesie to ze sobą żadnej odpowiedzialności prawnej. Ważne jest, aby organizacja, która nam je przesyła, była zarejestrowana w kraju, w którym dystrybucja leków poronnych jest legalna.

Aspekt najważniejszy — bezpieczeństwo

Aborcja farmakologiczna przeprowadzana w warunkach domowych zgodnie z zaleceniami specjalistów i z instrukcją dołączoną do przesyłki jest całkowicie bezpieczna. Wytyczne dotyczą dawkowania leków, niezażywania ich w przypadku określonych sytuacji oraz koniecznością reagowania w razie pojawienia się działań niepożądanych.

Z uwagi na fakt, iż zabieg z użyciem tabletek poronnych przeprowadzany jest w warunkach domowych bez udziału lekarza dobrze, aby kobieta zadbała o obecność innej osoby, najlepiej zaufanej od momentu przyjęcia pierwszej dawki Misoprostolu do czasu zakończenia zabiegu.

Profesjonalizm i doświadczenie dostawcy z pewnością ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo kobiety. Z tego powodu warto zwrócić uwagę, czy wysłanie tabletek zostało poprzedzone konsultacją lekarską. Z drugiej strony wyczerpujące, szczere odpowiedzi pozwalają lekarzom przeprowadzić kompleksowy, wartościowy wywiad lekarski, który wpływa na bezpieczeństwo zabiegu.